Co robić w Warszawie na wiosnę? – przegląd wydarzeń

Co robic w Warszawie na wiosne – przeglad wydarzen

Tegoroczna wiosna w stolicy będzie obfitowała w ciekawe wydarzenia zarówno muzyczne, sportowe, jak i kulturalne. Z tego powodu już teraz warto przejrzeć ofertę hosteli w Warszawie i wybrać niedrogie, komfortowe i dobrze skomunikowane miejsce na nocleg. Wszystkie atrakcje stolicy będą wtedy dla nas na wyciągnięcie ręki. Które miejsca szczególnie warto odwiedzić? Jakie wydarzenia odbywają się w Warszawie w miesiącach wiosennych?

Występ The Illusionists 
Pokaz magii The Illusionists bijący rekordy popularności na całym świecie będzie można obejrzeć na Torwarze. Stolica Polski jest bowiem częścią trasy, podczas której grupa magików odwiedzi 19 europejskich miast. Występy zaplanowano na 10-14 kwietnia.

Orange Warsaw Festiwal 
Odbywający się już od 11 lat Orange Warsaw Festival już na dobre wpisał się w kalendarz warszawskich imprez. W tym roku na przełomie maja i czerwca po raz kolejny na Torze Wyścigów Konnych Służewiec będzie można posłuchać gwiazd światowej muzyki. W programie festiwalu znajdują się między innymi występy Cardi B., Marshmello oraz Troye Sivan’a.

Noc Muzeów
W Warszawie można ciekawie spędzić czas również bez wydawania pieniędzy, gdyż 18 maja odbędzie się kolejna edycja Nocy Muzeów. W tym czasie wejście do większości stołecznych muzeów, galerii i innych obiektów kulturalnych będzie darmowe. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie, ponieważ w latach ubiegłych w wydarzeniu brało udział ponad 200 instytucji. Dodatkowo zwiedzający mogą liczyć na specjalne atrakcje – występy artystów, konkursy czy możliwość zwiedzania obiektów bądź obejrzenia eksponatów, które na co dzień nie są ogólnie dostępne.

Żużel na Narodowym
Wszyscy miłośnicy sportu z pewnością będą zainteresowani turniejem SPEEDWAY GRAND PRIX OF POLAND, który odbędzie się 18 maja na Stadionie Narodowym. Jest do największe wydarzenie żużlowe na świecie – w roku ubiegłym zmagania najlepszych polskich zawodników śledził komplet widzów (55 tys. osób).

Na każde z tych wydarzeń, a także na szereg mniejszych eventów odbywających się wiosną w stolicy, warto przyjechać nawet z najdalszych regionów naszego kraju. Hostele w Warszawie z pewnością będą w tym czasie przepełnione, dlatego nie warto zostawiać rezerwacji pokoju na ostatnią chwilę. Najprostszym sposobem na zapoznanie się z ofertą noclegową stolicy jest wpisanie w wyszukiwarkę frazy „hostel Warszawa”.

Powrót →