Ferie zimowe w Warszawie? Stolica oferuje moc atrakcji

Ferie zimowe w Warszawie Stolica oferuje moc atrakcji

Udane ferie zimowe nie muszą oznaczać dalekich wypraw i przebijania się przez zaspy w górach. Sprawdź jakie atrakcje oferuje nasza tętniąca życiem stolica, a na pewno znajdziesz coś dla siebie. Niezależnie od tego, czy planujesz spontaniczny wypad z przyjaciółmi, czy wycieczkę dla całej rodziny, w te ferie na pewno nie grozi ci nuda!

W Warszawie czeka maksimum rozrywki

Aby ciekawie spędzić czas, można zwiedzać najznamienitsze zabytki z przewodnikiem, przypomnieć sobie czar minionej epoki w Muzeum PRL bądź zawitać do popularnego Muzeum Neonów. Po takiej dawce kultury wysokiej warto zadbać również o rozrywkę dla ciała i wybrać się na łyżwy, gdyż Warszawa w sezonie zimowym oferuje dostęp do kilkunastu lodowisk. Ferie w metropolii nie oznaczają również ferii bez nart! Na Górce Szczęśliwickiej możecie skorzystać z trasy dla narciarzy i snowboardzistów, a w razie potrzeby podszkolić swoje umiejętności pod okiem instruktorów. Stadion Narodowy przygotował natomiast specjalne Zimowe Miasteczko, gdzie można między innymi pozjeżdżać z 12 m górki lodowej i spróbować swoich sił w curlingu. Ponadto w piątkowe i sobotnie wieczory na płycie lodowiska organizowana jest dyskoteka. W czasie trwania ferii nie lada atrakcją mogą okazać się również gokarty, kosmiczna odmiana piłki nożnej w Funny Footbal Center lub zabawa na flipperach w Pinball Station. Dla miłośników naprawdę niesamowitych wrażeń być może odpowiedni będzie lot w tunelu aerodynamicznym, skok na bungee lub ścianka wspinaczkowa. W stolicy codziennie wystawiane są spektakle teatralne i odbywają się koncerty. Wyśmienitą zabawę w stołecznych lokalach znajdą zarówno fani clubbingu, jazzu, jak i mocnych brzmień.

Planując udane ferie w stolicy, warto wybrać komfortowy hostel w Warszawie, którego lokalizacja będzie pozwalała bezproblemowo przemieszczać się po metropolii. Dzięki temu po aktywnym przedpołudniu na śniegu będziemy mogli szybko wrócić do hostelu, podładować baterie i ruszyć na podbój stolicy. Ulice Warszawy do późnych godzin nocnych tętnią bowiem życiem.

Ciekawie wypełnij czas najmłodszym

Atrakcje dla całej rodziny można przygotować w samodzielnie lub skorzystać z oferty warszawskich półkolonii. Programy dodatkowych zajęć i wydarzeń przygotowało ponad 100 placówek, takich jak domy kultury, ośrodki sportowe, Centrum Nauki Kopernik czy Zamek Królewski. Dzieci mogą brać udział w zajęciach plastycznych, muzycznych, teatralnych, fotograficznych czy językowych. W Muzeum dla Dzieci namalują graffiti i zaprojektują ubrania, a w Akademii Komputerowej spróbują stworzyć własną grę. Kiedy chłopcy na zajęciach organizowanych przez Małego Inżyniera będą eksperymentować i zgłębiać tajniki robotyki, każda dziewczynka na pewno chętnie zwiedzi Muzeum Domków dla Lalek.

Po szaleństwach na śniegu i w różnych centrach rozrywki warto pomyśleć o odpoczynku w SPA. Dzieci będą mogły skorzystać z basenów, wodnych atrakcji i pokojów zabaw, a mamy zrelaksują się w saunie, jacuzzi czy na masażu.

Jeśli na co dzień mieszkasz poza Warszawą, organizując przyjazd do stolicy w trakcie trwania ferii zimowych, obowiązkowo zaplanuj atrakcje dla całej swojej rodziny czy znajomych, znajdź odpowiedni hostel w Warszawie i zapoznaj się z ofertą lokali gastronomicznych.

Powrót →