Warszawa, stolica Polski, to miasto bogate w historię, kulturę i niezwykłe anegdoty. W tym artykule przedstawimy kilka ciekawostek, które mogą zaskoczyć nawet rodowitych warszawiaków.

  1. Królewski Łazienki Park Łazienki Park to jeden z najpiękniejszych parków w Warszawie, a zarazem największy park miejski w Polsce. Znajduje się tu m.in. Pałac na Wodzie, pomnik Fryderyka Chopina czy też Oranżeria. W sezonie letnim w parku odbywają się liczne koncerty, przedstawienia i wydarzenia kulturalne.
  2. Najsłynniejsza ulica Warszawy – Krakowskie Przedmieście Krakowskie Przedmieście to jedna z najstarszych i najbardziej reprezentacyjnych ulic stolicy. Przy niej znajdują się takie obiekty, jak: Zamek Królewski, Katedra św. Jana, Uniwersytet Warszawski czy Pałac Prezydencki. Spacerując tą ulicą, można poczuć ducha minionych epok.
  3. Warszawskie Syreny Symbol Warszawy – Syrena – to nie jedna, ale aż cztery rzeźby! Pierwsza z nich znajduje się na Starym Mieście, drugana Placu Bankowym, trzecia na Placu Piłsudskiego, a czwarta na Kępie Potockiej. Legenda głosi, że Syrena jest strażniczką Warszawy, która broniła miasta przed wrogami.
  4. Pałac Kultury i Nauki Pałac Kultury i Nauki to najbardziej rozpoznawalny budynek w Warszawie, dar od Związku Radzieckiego dla Polski. W środku znajdują się liczne instytucje kulturalne, sale koncertowe, teatry, kina i wystawy. Z tarasu widokowego na 30. piętrze można podziwiać panoramę miasta.
  5. Wąwóz Szwoleżerów Ciekawostką jest istnienie wąwozu o nazwie Szwoleżerów, który się znajduje na terenie warszawskiego Mokotowa. Wąwóz, choć znajduje się w samym centrum miasta, stanowi miejsce urokliwe i spokojne, pełne zieleni.
  6. Meridian na Starym Mieście Warto także zwrócić uwagę na meridian, który przebiega przez Stare Miasto, oznaczony na chodniku metalową linią i słupkiem z wyrytymi współrzędnymi geograficznymi. Przechodząc przez ten punkt, można dosłownie stanąć na granicy czasu.
  7. Pomnik Małego Powstańca to jedno z najbardziej wzruszających miejsc w Warszawie, upamiętniające bohaterów Powstania Warszawskiego. Postać chłopca w hełmie, trzymającego broń, to symbol młodości i determinacji powstańców walczących o wolność Polski.
  8. Pomnik Niespodzianka w Parku Skaryszewskim W Parku Skaryszewskim, na prawym brzegu Wisły, znajduje się nietypowy pomnik. Przedstawia on psa – „Niespodziankę”, który był symbolem Warszawskiej Praskiej Północ. Legenda głosi, że pies, pomimo licznych prób przeniesienia go na lewy brzeg Wisły, zawsze wracał na prawy.
  9. Skwer „Cuda na kiju” W dzielnicy Żoliborz znajduje się niezwykłe miejsce – Skwer „Cuda na kiju”. Na tym placu, co roku mieszkańcy i turyści mają okazję

Więcej na stronie: polskiewczasy.pl