Koniec karnawału w stolicy, czyli jak zaplanować imprezowy weekend

Koniec karnawalu w stolicy, czyli jak zaplanowac imprezowy weekend

Karnawał to wyjątkowy okres w roku, w którym organizowane są zimowe bale, studniówki i maskarady. Ostatki jak sama nazwa wskazuje, obejmują kilka ostatnich dni karnawału, a mianowicie okres od tłustego czwartku do wtorku poprzedzającego Środę Popielcową. W roku 2019 ostatki przypadają na pierwszy weekend marca. Organizowane są wtedy bardzo huczne imprezy. Ten wyjątkowy czas świętowania pozwala należycie pożegnać mijający karnawał i przygotować się do okresu Wielkiego Postu, który jest czasem wstrzemięźliwości. Doskonałą propozycją na spędzenie ostatków może okazać się wypad do stolicy.

Tani hostel w centrum Warszawy ­– podstawa udanego wyjazdu

Jeżeli zależy nam na lokalizacji w centrum miasta i odpowiednim komforcie, ale bez nadwyrężania budżetu, warto rozważyć rezerwację noclegu w jednym z warszawskich hosteli. Z pewnością będzie to okazja do poznania nowych ludzi – nie tylko z Polski, ale również zagranicznych turystów, którzy przybyli do stolicy na ostatki. Jeśli imprezowy weekend mamy zamiar spędzić w większej grupie znajomych, najrozsądniej będzie wynająć pokój wieloosobowy. W wielu hostelach dostępne są również wspólne przestrzenie wyposażone w telewizor, konsolę czy gry planszowe, gdzie można zrelaksować się na wygodnych kanapach i zaplanować wieczorne wyjście. Pracownicy hostelu z pewnością pomogą odnaleźć się w stolicy, podpowiedzą jakie miejsca warto zwiedzić, gdzie zjeść czy potańczyć.

Na początek – zwiedzanie!

Jeżeli przyjedziemy do Warszawy w piątek wieczorem lub w sobotę przed południem, będziemy mieli okazję nie tylko zaliczyć rundkę po najlepszych barach, pubach i dyskotekach, ale także zobaczyć najważniejsze atrakcje stolicy. Z pewnością warto wybrać się na spacer po Starówce, odwiedzić Łazienki Królewskie czy obejrzeć miasto z najwyższych pięter Pałacu Kultury. W Warszawie nie brakuje również urokliwych knajpek, w których można pysznie zjeść i odpocząć po całodziennym zwiedzaniu.

A jakie plany na wieczór?

W stolicy znajdziecie szeroki wybór różnego typu imprez organizowanych, na przykład balów maskowych, imprez w rytmie disco polo, a nawet specjalnych eventów przygotowanych specjalnie dla singli. Duża różnorodność hosteli, restauracji, pubów i klubów sprawia, że każdy może w niezapomniany sposób spędzić w Warszawie końcówkę karnawału.

Warszawa wydaje się doskonałym miejscem na spędzenie ostatkowego weekendu. W tym przypadku możemy połączyć zwiedzanie popularnych zabytków i korzystanie z oferty kulturalnej miasta z doskonałą zabawą w najmodniejszych stołecznych lokalach.

Powrót →