Przegląd majowych wydarzeń na Stadionie Narodowym: Speedway Grand Prix of Poland oraz Warszawskie Targi Książki

Przeglad kwietniowych wydarzen na Stadionie Narodowym Speedway Grand Prix of Poland oraz Warszawskie Targi Ksiazki

Wiosną na Stadionie Narodowym odbędzie się kilka bardzo ciekawych wydarzeń, dlatego z pewnością warto przyjechać do stolicy i wziąć udział w jednym z nich. Przyjezdni mogą zarezerwować hotel, prywatny apartament lub hostel w Warszawie, aby spędzić w mieście przedłużony weekend.

Speedway Grand Prix of Poland

Już piąta edycja żużlowego turnieju, która jest organizowana na Stadionie Narodowym, odbędzie się 18 maja. Do rywalizacji o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata pełnoprawnie przystąpi czwórka Polaków oraz jeden reprezentant biało-czerwonych z dziką kartą. W Warszawie pojawią się także najlepsi żużlowcy z całego świata. Speedway Grand Prix of Poland rozpocznie się od piątkowych treningów i kwalifikacji, a w sobotę kibice będą mogli obejrzeć oficjalną prezentację zawodników oraz wyścigi. Zawody te cieszą się niesłabnącą popularnością i zainteresowaniem kibiców, a do tej pory zmagania żużlowców obejrzało już 200 tys. osób.

Warszawskie Targi Książki

Warszawskie Targi Książki to nie lada gratka dla wszystkich miłośników literatury. Wydarzenie organizowane m.in. przez Polską Izbę Książki i Bibliotekę Narodową obfituje w liczne debaty, panele dyskusyjne, prezentacje nowości i bestsellerów wydawniczych, spotkania z popularnymi autorami czy konkursy. Tematyka warszawskich targów jest bardzo różnorodna, począwszy od literatury pięknej i popularnonaukowej, przez literaturę dla dzieci i młodzieży, aż po przewodniki, czasopisma czy e-booki. Targi z pewnością będą ważnym wydarzeniem dla wydawców, autorów, księgarzy, dziennikarzy czy po prostu zapalonych czytelników. W ubiegłym roku impreza zgromadziła ponad 75 tys. zwiedzających. Warszawskie Targi Książki odbywają się w dniach 23-26 maja na Stadionie Narodowym, a bilety można nabyć za pośrednictwem strony internetowej wydarzenia.

W drugiej połowie maja na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędą się dwa bardzo ciekawe wydarzenia. Miłośnicy sportu mogą wybrać się na Speedway Grand Prix of Poland, a entuzjaści literatury zapewne będą zainteresowani Warszawskimi Targami Książki. W tym przypadku warto odpowiednio wcześnie zakupić bilety na wydarzenia oraz zarezerwować nocleg. Hostel w Warszawie zlokalizowany w centrum miasta z pewnością będzie budżetową, a jednocześnie komfortową alternatywą.

Powrót →