Romantyczny wypad do stolicy na Walentynki

Romantyczny wypad do stolicy na Walentynki

Walentynki to szczególna okazja dla zakochanych, dlatego warto spędzić ten dzień w wyjątkowy, niebanalny sposób. Ciekawą propozycją może być weekendowa wycieczka do Warszawy. Stolica Polski obfituje bowiem w liczne, a co ważne różnorodne atrakcje, dzięki którym taki wyjazd może być naprawdę niezapomnianym przeżyciem!

Warszawa dla zakochanych

Najbardziej oblegane przez turystów odwiedzających stolicę są muzea i miejsca pamięci związane z historią naszego kraju. Z pewnością jest to bardzo wartościowa propozycja, ale niestety niezbyt romantyczna. Zakochani powinni natomiast koniecznie odwiedzić warszawską Starówkę, z malowniczymi kamienicami oraz słynnym pomnikiem Syrenki. Obowiązkowym punktem są też Łazienki Królewskie, które zachwycają zjawiskowymi obiektami architektonicznymi takimi jak Pałac na Wodzie, a także spektakularnymi ogrodami. Kolejną atrakcyjną propozycją jest przechadzka Bulwarami Wiślanymi, które w ostatnich latach zostały gruntownie przebudowane. Nad Wisłą można napić się wina na pokładzie pływającego pawilonu lub zawiesić kłódkę miłości na jednym z mostów. Bardzo romantycznym przeżyciem będzie również obserwacja nocnej panoramy miasta z ostatnich pięter Pałacu Kultury.

Noclegi w Warszawie

W stolicy istnieje mnóstwo ciekawych miejsc, które warto odwiedzić z ukochaną osobą. Ze względu na mnogość atrakcji, warto zatrzymać się w Warszawie na dłużej, na przykład na weekend. Oczywiście oferta noclegowa jest bardzo szeroka i zróżnicowana, ale jeśli zależy nam na komfortowym pokoju w przystępnej cenie, najlepiej poszukać hostelu w centrum Warszawy. Wbrew pozorom hostele oferują nie tylko wieloosobowe dormy, ale również pokoje prywatne z łazienkami. Wspólna kuchnia dostępna w hostelu pozwoli samodzielnie przygotować swoje posiłki, a przy okazji będzie dobrą przestrzenią do poznania nowych ludzi. Hostele w Warszawie oferują zwykle również nieograniczony dostęp do internetu oraz bagażownie.

Wycieczka do Warszawy to idealna propozycja dla zakochanych par. Jeżeli nie mieliście jeszcze okazji, by zwiedzić stolicę, z pewnością zachwyci Was mnogość atrakcji, przepiękne parki i wspaniała, historyczna architektura miasta!

Powrót →