Sierpniowy koncert zespołu Metallica na Stadionie Narodowym

Sierpniowy koncert zespolu Metallica na Stadionie Narodowym

Metallica po raz kolejny planując swoją trasę koncertową, nie omija Polski. Gwiazdy muzyki heavymetalowej wystąpią na żywo na Stadionie Narodowym w Warszawie już 21 sierpnia 2019 r. Bilety na wcześniejsze wydarzenia z udziałem amerykańskiego zespołu wyprzedały się w rekordowym tempie.

Rekiny muzyki metalowej

Metallica została założona na początku lat 80. przez Jamesa Hetfielda i Larsa Ulricha. W krótkim czasie zespół został okrzyknięty najwybitniejszą formacją w historii kapel heavymetalowych. Ich twórczość znana jest na całym świecie, a według szacunków nakład ze sprzedaży wszystkich krążków osiągnął ponad 200 milionów egzemplarzy. Muzycy znani są z utworów takich jak „Master of Puppets”, „Nothing Else Matters”, „Whisky In The Jar” czy „The Unforgiven”.

Trasa WorldWired Tour to kontynuacja promocji płyty „Hardwired…To Self-Destruct”. Edycja europejska rozpoczęła się 1 maja w Lizbonie, a zakończy się 25 sierpnia w Mannheim. Muzycy odwiedzą łącznie aż 25 europejskich miast. Będzie to już trzynasty występ Jamesa, Larsa, Kirka i Roberta na żywo w naszym kraju.

Garść praktycznych informacji o koncercie

Jeżeli ktoś dopiero teraz zdecydował się na udział w tym wielkim wydarzeniu, ma szansę na zakup biletów wyłącznie z drugiej ręki. Oficjalna sprzedaż wejściówek została bowiem zakończona. Oprócz standardowych miejsc na płycie lub trybunach dostępne były również wyjątkowe pakiety premium umożliwiające m.in. spotkanie z członkami zespołu.

Sierpniowy koncert odbędzie się na Stadionie Narodowym, który jest umiejscowiony nad Wisłą, w okolicach centrum miasta. Do obiektu można dojechać za pomocą metra (przystanek Metro Stadion Narodowy), licznych tramwajów i autobusów (przystanki: Aleja Zieleniecka, Rondo Waszyngtona, Wybrzeże Szczecińskie) czy kolei (przystanek PKP Warszawa Stadion).

Wstęp na koncerty możliwy będzie od godziny 16:30. Przed głównym wydarzeniem jako suport wystąpią dwa zespoły heavymetalowe: szwedzki Ghost i norweska Bokassa.

Fani z całej Polski

Koncert gwiazd tak dużego formatu zawsze zrzesza ogromne tłumy fanów. Podróżując do stolicy, przede wszystkim warto mieć na uwadze sprawdzony hostel w Warszawie. Najlepiej bezpieczny, komfortowy punkt, który będzie zlokalizowany w pobliżu Stadionu Narodowego lub dobrze z nim skomunikowany. Zaletą renomowanych hosteli w Warszawie jest nie tylko cena, ale również możliwość wynajęcia pokoju wieloosobowego z przyjaciółmi. Hostele w Warszawie umiejscowione w centrum ponadto dają możliwość obejrzenia starego miasta oraz skorzystania z bogatej oferty gastronomicznej miasta.

Niespodzianki?

Podczas ostatniego koncertu formacji w Polsce fani mogli usłyszeć jedyny w swoim rodzaju cover piosenki zespołu Dżem. Czy tym razem zaskoczą muzycy? Nieznane są szczegóły, ale ze względu na fakt, iż kapela darzy polskich fanów wyjątkowym sentymentem, można spodziewać się czegoś wyjątkowego.

Powrót →