Warszawa zimą. Gdzie warto się wybrać?

Turysta zimą w Warszawie

Każdy turysta, planując pobyt w Warszawie, zaczyna od znalezienia sobie noclegu. O wyborze miejsca decydują zwykle dwa czynniki: koszty i lokalizacja. Warszawa oferuje dziś  noclegi na każdą kieszeń i dostosowane od zróżnicowanych wymagań, od kilku gwiazdkowych hoteli zaczynając, a na hostelach kończąc. Hostel w Warszawie to miejsce poszukiwane przede wszystkim przez wytrawnych turystów. Tylko w hostelach można tak łatwo nawiązać znajomości i przyjaźnie, poznać ludzi o tych samych pasjach, a być może znaleźć towarzysza do dalszej wędrówki.

Zwiedzanie Warszawy Zimą

Stare Miasto to miejsce na samym początku każdej listy i to zarówno zimą, jak i latem. Jest zawsze piękne, a zimą, dodatkowo przepięknie iluminowane świąteczną dekoracją. Spacer po Starówce i błąkanie się po historycznych uliczkach, z przerwami na grzańca lub gorącą czekoladę to przyjemność sama w sobie. A gdy naprawdę robi się za zimno lub mokro zawsze można zwiedzić Zamek Królewski i zrobić sobie przerwę na historię. Równie klimatycznym miejscem są zimowe Łazienki Królewskie. Spacer zaśnieżonymi alejkami połączony ze zwiedzaniem historycznych obiektów odrywa nas całkowicie od rzeczywistości. Dopiero tam widać, jak piękna może być zima w mieści,e i jak nie wolno się bać zimowej, miejskiej turystyki.
Wspaniałym doświadczeniem zimowym jest również zwiedzanie Wilanowa. Co roku Królewski Ogród Światła dostarcza niesamowitych wrażeń. Wieczorem warto skorzystać z któregoś lodowiska na wolnym powietrzu, by nie zapomnieć o zimie.

Powrót →