Warning: Illegal string offset 'media_type' in /home/patchwo2/domains/patchworkhostel.pl/public_html/wp-content/plugins/post-custom-templates-lite/include/classes/otw_pctl_dispatcher.class.php on line 152

Warning: Cannot assign an empty string to a string offset in /home/patchwo2/domains/patchworkhostel.pl/public_html/wp-content/plugins/post-custom-templates-lite/include/classes/otw_pctl_dispatcher.class.php on line 152
Zakwaterowanie, uczelnie i atrakcje Warszawy – poradnik dla uczestników programu Erasmus | | Patchwork Hostel - Warszawa centrum

Zakwaterowanie, uczelnie i atrakcje Warszawy – poradnik dla uczestników programu Erasmus

Zakwaterowanie, uczelnie i atrakcje Warszawy – poradnik dla uczestnikow programu Erasmus

Z zagranicznej wymiany studenckiej, czyli programu Erasmus, co roku korzysta wielu młodych ludzi. Wyjazd do obcego kraju sprzyja poznawaniu nowych ludzi czy nauce języka, pozwala również odkrywać nieznane dotąd miejsca oraz gromadzić wspomnienia na całe życie. Co Warszawa może zaoferować uczestnikom programu?

Atrakcje Warszawy

Warszawa oferuje różnorodne atrakcje – zarówno dla miłośników historii czy sportu, jak i dla bywalców najmodniejszych klubów tanecznych.

Obowiązkowym punktem na mapie Warszawy są Łazienki Królewskie, czyli wyjątkowy kompleks parkowy, w którym można odpocząć od zgiełku miasta. Z pewnością warto również odwiedzić słynną galerię handlową Złote Tarasy, która z reguły robi duże wrażenie nawet na osobach, które zwykle omijają wszelkie centra handlowe. Oczywiście, nie można też zapominać o Pałacu Kultury i Nauki, który jest najwyższym budynkiem w Polsce. Na terenie pałacu odbywa się wiele wydarzeń kulturalnych, a z najwyższych pięter budynku rozpościera się wspaniały widok na całą panoramę Warszawy. Warto zobaczyć również Stare Miasto, które zachwyca urokliwym ryneczkiem oraz malowniczymi kamienicami. Podczas pobytu w stolicy z pewnością trzeba odwiedzić Centrum Nauki Kopernik, słynące z licznych eksponatów interaktywnych i oferujące ciekawe warsztaty naukowe dla dzieci i dorosłych. Dla pasjonatów sportu z pewnością atrakcyjne będą wydarzenia organizowane na Stadionie Narodowym.

Uczelnie w Warszawie

W programie Erasmus uczestniczy wiele warszawskich uczelni, m.in. Szkoła Główna Handlowa, Uczelnia Łazarskiego, Uniwersytet Warszawski czy Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego. Zagraniczni studenci mają nieograniczony dostęp do materiałów naukowych, mogą zapisywać się do kół naukowych czy brać udział w organizacji Juwenaliów. Zajęcia dla Erasmusów zazwyczaj prowadzone są w języku angielskim.

Noclegi w Warszawie

Baza hotelowa stolicy jest bardzo szeroka i urozmaicona. Najlepszą propozycją dla zagranicznych studentów są hostele w Warszawie, które oferują komfortowe pokoje i atrakcyjną lokalizację za stosunkowo niską cenę. Warto dodać, że niektóre hostele w Warszawie współpracują z Erasmus Student Network, czyli organizacją, która wspiera rozwój programów międzynarodowej wymiany studenckiej na terenie całej Europy. Z pewnością ułatwia to znalezienie odpowiedniego miejsca na nocleg oraz upraszcza proces wynajmu długoterminowego.

Warszawa to niewątpliwie bardzo atrakcyjne miasto dla studentów, również tych zagranicznych. Młodzi ludzie biorący udział w studenckiej wymianie międzynarodowej mogą znaleźć w stolicy mnóstwo atrakcji, zdobyć cenne doświadczenie i poznać naszą kulturę.

Powrót →