Zimowa wycieczka do Warszawy

Zimowa wycieczka do Warszawy

Warszawa to miasto, w którym nawet zimą nie brakuje atrakcji turystycznych. Jednak po całodziennym zwiedzaniu stolicy przyda się nam odpoczynek w hotelu bądź hostelu w centrum Warszawy. Być może będzie on dobrą bazą również do nocnej eksploracji miasta.

Moc zabytków

Warszawa posiada wiele zabytków i miejsc wartych uwagi, które z pewnością sprawią, że zimowa wycieczka do stolicy będzie bardzo udana. Wśród nich można wymienić:

  • Stare Miasto – czyli największą atrakcję miasta, która obejmuje Zamek Królewski, zabytkowe kościoły, kamienice. W okresie zimowym na Starówce odbywa się jarmark bożonarodzeniowy, gdzie można skosztować grzanego wina i rozejrzeć się za świątecznymi upominkami. Warto również wybrać się na spacer po Krakowskim Przedmieściu i obejrzeć niesamowite iluminacje.
  • Łazienki Królewskie – to przestrzeń pałacowo-ogrodowa założona przez Stanisława Augusta Poniatowskiego, która zachwyca również zimą. Łazienki mogą być dobrym miejscem na romantyczny spacer czy bitwę na śnieżki z przyjaciółmi.
  • Stadion Narodowy – stanowi punkt obowiązkowy dla wszystkich zwolenników piłki nożnej i wszelkiej aktywności fizycznej. Wizyta na stadionie pozwoli poczuć atmosferę piłkarskiej szatni, zwiedzić trybuny czy wejść na płytę stadionu. W zimniejszych porach roku Narodowy zamienia się w Zimowe Miasteczko, które jest rajem dla łyżwiarzy, miłośników curlingu czy amatorów dyskotek na lodowisku.
  • Pałac Kultury – symbol stolicy, który z pewnością warto zobaczyć. W zimowej scenerii wzbogaconej świątecznymi iluminacjami prezentuje się wyjątkowo monumentalnie.
  • Centrum Nauki Kopernik – jest miejscem, które pozwala zrozumieć funkcjonowanie ludzkiego mózgu, różne procesy chemiczne czy prawa fizyki. Można tu choćby wywołać falę tsunami czy wytworzyć próżnię. Wspomniane centrum będzie odpowiednią atrakcją nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych.

Organizacja zimowej wycieczki do stolicy związana jest z wyborem odpowiedniego hostelu w centrum Warszawy. Lokalizacja w okolicach Śródmieścia może bowiem znacznie ułatwiać poruszanie się po mieście. Decydując się na nocleg w konkretnym obiekcie, warto również przyjrzeć się ocenom oraz opiniom publikowanym na jego temat w internecie. Zazwyczaj strony internetowe hosteli zawierają zdjęcia pokojów, dokładny opis oferty i cennik usług. Dzięki temu możemy wybrać nocleg idealnie dopasowany do naszych potrzeb i beztrosko cieszyć się wyjazdem.

Powrót →